Artykuły

13 porad jak poprawić odporność

262
0
Zima powoli się kończy, choć sezon przeziębień i grypy jeszcze trwa. To właśnie w okresie przejściowym kiedy już czujemy wiosnę krąży wiele zmutowanych wirusów. Przeczytajcie nasze porady jak wzmocnić organizm by przetrwać w zdrowiu do lata. Zapraszamy do lektury!
czytaj więcej

5 informacji, które każdy rodzic powinien wiedzieć o TRZYDNIÓWCE

98
0
Rumień nagły, gorączka trzydniowa, trzydniówka, choroba dnia szóstego – to synonimy tej samej zakźnej choroby dzieci, wywołanej wirsuem HHV6 i HHV7.
czytaj więcej

Choroba Królów– Dna Moczanowa

196
0
Pan Maciej, lat 62 zgłasza się do naszego gabinetu z silnym bólem palca u stopy. W poprzedzającym dniu, pacjent był na rodzinnym spotkaniu obfitym w mięsne pokarmy oraz alkoholowe trunki. Następnego dnia rano obudził go bardzo intensywny ból.
czytaj więcej

Cukrzyca nie taka słodka choroba

104
0
2016-01-11
Cukrzyca jest jedną z cywilizacyjnych chorób. Razem z nadciśnieniem i otyłością znacznie podnosi śmiertelność naszej populacji. Na czym polega choroba? Czy możemy się przed nią ustrzec? Postaramy się rozwikłać wątpliwości.
czytaj więcej

Czy to rzeczywiście depresja?

136
0
Mam depresję. To dość częste stwierdzenie w współczesnym świecie. Mówimy tak gdy jest nam smutno, coś nie poszło po naszej myśli, nie udało nam się osiągnąć zamierzonego celu. W kontekście medycznym depresja to bardzo poważna jednostka chorobowa, często zmuszająca pacjenta do długotrwałej hospitalizacji.
czytaj więcej

Grypa

186
0
Grypa co roku wzbudza wiele kontrowersji. Obecnie jesteśmy w szczycie sezonu grypowego, do naszych gabinetów co raz więcej puka osób z objawami grypodobnymi. O samej chorobie, danych epidemiologicznych słów kilka.
czytaj więcej

Kiedy nie ma dzieci

121
0
2015-12-07
Niepłodność to trudny temat, niestety dotyczy sporej części naszego społeczeństwa. O niepłodności mówimy kiedy pomimo regularnych stosunków płciowych ( 3-4 razy w tygodniu) kobieta nie zachodzi w ciążę, nawet mimo jak najlepszego zdrowia obojga partnerów.
czytaj więcej

Magiczna mała tarczyca

252
0
2015-12-07
Problemy z tarczycą dotyczą co raz większej grupy osób. Schorzenie to w dużej mierze częściej dotyczy kobiet. Niektórzy skarżą się na nadczynność inny narzekają na niedoczynność. Co to jest tarczyca i jaka jest jej rola w naszym organizmie?
czytaj więcej